Miša Marković
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Stranice: 1   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Miša Marković  (Pročitano 3290 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: Februar 07, 2011, 03:09:14 pm »

*

MIŠA MARKOVIĆ, poznati pevač i kompozitor

Kad bih mogao
Da zaustavim vreme
Da mu stanem na vrat
Ti ideš, odlaziš
Voz ti kreće za sat
ŠTA ĆEMO SAD...

"Počelo je 1971. godine.

SINGLOVI: Muzika ostaje, Zbog tebe – Festa, Ti nisi moje sunce, Sunca će i dalje biti, Zašto živiš sama, Neću te tražiti, Više nema, Pusti me da živim, Pitam te da l' me voliš, Poljubi me, Nismo više ono što smo bili.

TRI LP PLOČE: Miša Marković, Sunca će i dalje biti i Mi se čudno razumemo.

Četrnaest singl ploča i isto toliko hitova. To je bilans osmogodišnjeg beogradskog pevača i kompozitora Miše Markovića."

Novembar, 1979. godine

Miša Marković, sa singl omota "Poljubi me" RTB S 52 768 — 31.08.1977.
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2011, 03:09:32 pm »

*

MIŠA MARKOVIĆ — DISKOGRAFIJA

ALBUMI & SINGLOVI
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2011, 03:09:52 pm »

*

TI NISI MOJE SUNCE

Pamtim šetnju pored mora
noćas podseća me sve
na susret naš, na sumrake
što želim da vratim.

Ti nisi moje sunce ni moj san,
ti nisi moje jutro što rađa dan
opijaju me druge ljubavi
al' kao da si uvek sa mnom ti...

I prati me tvoj osmeh i tvoj glas
i muzika što još je deo nas,
deo nas...

Pitam se, kako da te nađem
da ponovo kao nekad što si,
zaboraviš nežan dodir svoj
na mom dlanu, u kosi...

JA NE ZNAM GDE JE ONA
M. Marković — M. Marković — Dž. Novaković

Noć, muzika svira
i sve me seća na nju
al' dok njenu pesmu pevam
ona noćas nije tu

Ref. 2x
Ja ne znam gde je ona
sa kime noći deli
al' osećam moje srce
još uvek je ludo želi

Još večeras kad bih došla
dao bih joj mladost svu
ona noćas nije tu

Ja ipak nisam sam
ima je još u snu
ona noćas nije tu

"Pevači se ne stvaraju, oni se rađaju i traže i nalaze put koji im je Bog ucrtao u umetničku mapu puta."
Miša Marković

YouTube: Miša Marković — Ti nisi moje sunce
YouTube: Meho Puzić — Ja ne znam gde je ona
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2011, 03:10:01 pm »

*
PREDLOG

PO MARKU ZA BRANKU

Ta pesma je komponovana za legendu, Tomu Zdravkovića

Poštovana redakcijo, s' obzirom da je hrvatski pevač Sandi javno izjavio da će moju pesmu "Ej, Branka, Branka", koju sam svojevremeno komponovao za legendu srpske muzike — Tomu Zdravkovića, presnimiti i staviti na svoj novi CD, prinuđen sam da mu se na ovaj način obratim.

Može, ali pod jednim uslovom — da na žiro račun Komesarijata za izbeglice Republike Srbije uplati za svakog izbeglog Srbina iz Krajine po jednu marku. S obzirom da je Hrvatska sa vekovnih ognjišta proterala (naravno uz tuđu pomoć, jer sami to nikada ne bi smeli da urade znajući za njihovo "istorijski" čuveno junaštvo) oko 250 hiljada Srba, to znači 250 hiljada puta jedna marka, jednako je, 250 hiljada maraka ili 125 hiljada evra.

Verujem da mu to neće biti teško, jer šta je to dati svakom čoveku koji je izgubio kuću, imanje i proteran je sa vekovnog ognjišta, po jednu marku?!

Na pitanje novinarke TV "Politika" šta bi odgovorio srpskim pevačima koji su protiv dolaska hrvatskih pevača u Srbiju, Sandi odgovara: "Pa, biću malo bezobrazan, neka budu bolji.

Znači, mi smo loši, pa nas zato ne zovu u Hrvatsku i ne emituju na radiju i televiziji, a ja sam mislio zato što vuku srpski kompleks, kako reče Jovan Dučić, još od dolaska na Balkansko poluostrvo. Znači oni dolaze iz humanih razloga da nas nauče poslu, a ja, naivan, mislio da dolaze zbog novca.

S' poštovanjem,

Pevač i kompozitor Miša Marković
2003, Beograd

Glas javnosti

*

ZABRANJENA "BRANKA"

Na albumu Sandija Cenova iz 2005. godine nalazi se pesma "Branka", u kojoj je prepisan deo poznate numere Tome Zdravkovića "Ej, Branka, Branka" autora hitmejkera Miše Markovića. Cenov nije tražio dozvolu od autora za korišćenje stihova, pa je Marković izdejstvovao kod izdavača, diskografske kuće "Siti rekords", da se pomenuta pesme ne emituje na programima RTV Pink. Miša zahteva da Cenov tu pesmu ne peva na "tezgama", ali hrvatski pevač to ignoriše. Pošto Marković ne može da kontroliše šta Sandi peva na hrvatskoj estradnoj sceni, zaštitio je svoja autorska prava na teritoriji Srbije i Crne Gore, i tužio zagrebačkog pevača zbog kršenja autorskih prava. Zbrka
Sačuvana
Stranice: 1   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: