Dušica Stefanović Bilkić (194x)
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Muzika « MUZIČKO STVARALAŠTVO I IZVOĐAŠTVO SRBA « Izvođači II « Dušica Stefanović Bilkić (194x)
Stranice: 1   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Dušica Stefanović Bilkić (194x)  (Pročitano 16220 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: Februar 05, 2011, 06:30:30 pm »

**

DUŠICA STEFANOVIĆ BILKIĆ

Dušica Bilkić, rođena Stefanović, izvrsni interpretator narodnih pesama iz Srbije i Bosne, dugogodišnji pevač Radio Beograda, rođena je u Aleksincu. Rasla je u radničkoj porodici. Majka je bila domaćica a otac rudar. U Aleksincu je završila dve godine učiteljske škole. Njen profesor muzike je bio Moma Stefanović koji joj je na neki način otvorio vidike što se muzike tiče. Supruga je poznatog pevača Nedeljka Bilkića. Venčali su se 1969. godine. Imaju dva sina — Predraga, koji je završio Medicinski fakultet, i Aleksandra, menadžera za kompjutere.

Dušica je oduvek volela muziku i od kada zna za sebe, uvek je pevala. Nastupala je na raznim priredbama. Njen uzor je bila Danica Obrenić koja joj je takođe mnogo pomogla na početku karijere. Polagala je audiciju u Radio Beogradu. U to vreme šef orkestra je bio Dušan Radetić, a jedan od članova žirija Đorđe Karaklajić, osnivač ženskog vokalnog ansambla "Šumadija" koji ju je pozvao sutradan na razgovor. Dušica je primljena i bila je član ovog ansambla skoro četiri godine. Tada zapravo počinje njeno profesionalno bavljenje pesmom. Istovremeno je bila član kulturnog umetničkog društva "Abrašević". Kompozitori sa kojima je najčešće sarađivala su Rade Jašarević (u to vreme šef Narodnog orkestra), Đorđe Karaklajić, Branko Belobruk, Ljubiša Pavković, Božidar Milošević i ansambl Radojke i Tineta Živkovića. Vlastimira Pavlovića Carevca je sretala, ali, nažalost, nije sa njim sarađivala.

Prvi singl snimila je 1966. za Jugoton, sa kompozitorom i tekstopiscem Mićom Stojanovićem ("Na starom bunaru"). Sa Gordanom Jeftović, primadonom beogradske opere, snimila je singlicu sa prvim pesmama poete i kompozitora Obrena Pjevovića koji je bio Gordanin rođeni ujak. Na petom "Beogradskom saboru" nastupala je sa jednom grupom pevača sa pesmom "Idu putem dvoje" i osvojila prvo mesto za interpretaciju. Nakon toga usledila je saradnja sa kompozitorima Petrom Tanasijevićem, Radojkom Živković ("Dođi mojim ružama, dođi mojim suzama", "Sve zboog ljubavi", "Venčanje će naše sutra biti") i drugima. Sa suprugom, Nedeljkom Bilkićem, koji je 70-tih godina bio vrlo popularan u zemlji i pobednik mnogih festivala, snimila je više pesama u duetu.

Dušica Bilkić ima ogroman repertoar. Za Radio Beograd je snimila veliki broj trajnih snimaka. Već godinama svojom pesmom oduševljava slušaoce. "Njena muzikalnost i osećaj za stil dolaze naročito do izražaja kod pesama koje peva u dva glasa. Veštom transformacijom boje glasa stiče se utisak da pevaju dve osobe." Pevajući, uvek se trudila da ne odstupa od melodije, ali da interpretaciji da svoj pečat. Uvek se odlučivala za teže pesme, jer su zahtevne, i na neki način izazov.

Dušica i Nedeljko žive u Beogradu a sinovi Predrag i Aleksandar u Kanadi.

Angelina, 05. februar 2011.

Fotografija Dušice B. Stefanović sa albuma "Nekad cvale bele ruže"
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2011, 06:30:48 pm »

*

DUŠICA STEFANOVIĆ BILKIĆ — DISKOGRAFIJA

SINGLOVI & ALBUMI

Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2012, 03:15:49 am »

**

ZAPISANO U VREMENU — Dušica Stefanović Bilkić

CD 1
01. Dođi mojim ružama
02. Idu putem dvoje
03. Jorgovan
04. Starim putem opet dodji
05. Tako mi treba
06. Ti si bio čovek za ljubav
07. Negde daleko od mene
08. Sve zbog ljubavi
09. Gde si mili moj
10. Kuda posle tebe
11. Ne zaboravi me
12. Prolećna pesma
13. Ja sam Sava, ti si Dunav
14. Na kraju dugih lutanja
15. Nikad više dušo moja
16. Sedam godina sreće
17. Nije zlato sve što sija
18. Ne dam nikom svoje
19. Venčanje će sutra naše biti

CD 2
01. Rado, kćeri Rado
02. Bistra vodo, moj studen kladenče
03. Pošla trojanka na vodu
04. Ravno polje
05. Bolna leži Anđelija mlada
06. Anica ovce čuvala
07. Jovane sine, Jovane
08. Zarudela šljiva ranka
09. Bolna leži dilber tuta
10. Ko t'pokida sa grla đerdane
11. Lastavice, lasto
12. Leti, leti pesmo moja mila
13. Krčmaru, krčmu zatvori
14. Donkele, donke devojko
15. Pesmom ti grade vraćamo dug
16. Nebo je tako vedro
17. Zar ti ne kaže pesma stara
18. Sedi Mara na kamen studencu
19. Vratićeš se

CD 3
01. Magla padnala
02. Slavuj pile ne poj rano
03. Nekad cvale bele ruže
04. Ako će se ženiš (zemi me, zemi)
05. Pošla rumena
06. Zašto sike, zašto
07. A što ti je mila kćeri
08. Na vrata seđaše
09. Anđelija vodu lila
10. Sedela magda
11. Mehandži, mori
12. Devet godina minaše
13. Zarasle su staze ove
14. Sinoć i dragi dolazi
15. Ječam žela, kosovka devojka
16. Još ne sviće rujna zora
17. Sad moj dragi, haj, haj
18. Zora zori, petli poje
19. Šumadijo, zelena livado
20. Ruse kose curo imaš
21. Što je bilo ne vraća se više

Fotografija: CD 3 set — Zapisano u vremenu Dušica Stefanović Bilkić
Izdanje RTS PGP | 2009.
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2012, 11:21:49 pm »

**

NAJLEPŠE PESME DUŠICE STEFANOVIĆ BILKIĆ

DONKELE, DONKE DEVOJKO

Donkele, Donke devojko,
idi si pitaj majka ti
da li će te dade Done za mene

Dava bre, Đorđo, dava me
za tebe kara, milo, ne da
ne da mori Đorđo, nikako

Donkele, Donke devojko
kako ćeš Done bez mene
kako ćeš mori Done, da znajem

Ćuti bre, Đorđo, ne zbori
srce mi Đorđo izgore
izgore, mori Đorđo, pocrne

DEVOJKA JE MOMKU PRSTEN POVRAĆALA

Devojka je momku prsten povraćala:
— Na ti momče prsten, moj te rod ne ljubi.

Ni otac, ni majka, ni brat, ni sestrica,
ni ja nesrećnica.

Ja bosiljak sejem, gorki pelen niče.
Oj pelen, pelenče, moje rosno cveće.

NA STAROM BUNARU
Muzika i tekst: Mića Stojanović

Na starom bunaru dragog sam čekala,
pevala sam pesme, vodu zahvatala.
Al' danas ga nema, umreću od tuge,
zašto ne dolazi, da li je kod druge. 2x

Kad se kući vratim, pitaće me majka:
— Gde si kćeri bila od jutra do mraka?
Na starom bunaru, znaš da je daleko,
još je kofu majko, potopio neko. 2x

Nemoj me karati, majko moja mila,
Danas nisam s dragim na bunaru bila.
Dan mi danas, majko, u čekanju prođe,
uzalud se nadah, dragi me ne dođe.

Potopljena kofa, sa njom moje nade;
ostavi me dragi i drugoj pripade. 2x

YouTube: Dušica Bilkić Stefanović — Donkele, Donke devojko
           YouTube: Dušica Bilkić Stefanović — Devojka je momku prsten povraćala
           YouTube: Dušica Bilkić Stefanović — Na starom bunaru

Fotografija Dušice B. Stefanović sa singl ploče "Jedno je život, drugo su snovi", 1972.
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2013, 12:43:52 am »

**

Već dugi niz godina naša istaknuta umetnica, sjajna vokalna solistkinja narodne i starogradske muzike DUŠICA BILKIĆ nalazi se u samom vrhu izuzetnih izvođača ovog popularnog muzičkog žanra. Ona je to svakako i zaslužila, zahvaljujuči svojim ogromnim pevačkim mogćnostima, svom lepom, kristalno čistom glasu i svojim snažnim i nezaboravnim interpretacijama.

Rasla je i stasavala u svom rodnom Aleksincu, gde je još kao devojčica zavolela našu bogatu muzičku tradiciju. Skrenula je pažnju na sebe svojim blistavim pevačkim talentom i uverljivim nastupima na školskim priredbama i smotrama. Mnogi su je tada dobronamerno savetovali da što pre ode u Beograd, gde će moči da se muzički školuje, vokalno uznapređuje i kao pevač u potpunosti afirmiše. Rado ih je poslušala i jednog dana sa svojih sedamnaest godina stigla je u veliki grad. Ubrzo je, puna strepnje ali i nade, hrabro stala pred strogi žiri Radio Beograda, koji je tragao za mladim i perspektivnim solistima narodne muzike. Žiri je bio prezadovoljan pevanjem talentovane DUŠlCE STEFANOVIĆ (kasnije BILKIĆ), a legendarni Đorđe Karaklajič, kompozitor i urednik, pozvao je da odmah postane član renomiranog vokalnog ansambla "Šumadija". Naravno, sa oduševljenjem je prihvatila taj poziv i sledeće četiri godine provela je u tom poznatom ansamblu Radio Beograda, gde je muzički sazrevala i izrasla u sjajnu solistkinju naših tradicionalnih narodnih i starogradskih pesama. Njena umetnička karijera je potom veoma brzo išla uzlaznom linijom ka samom vrhu, gde ima mesta samo za one najtalentovanije i najbolje.

Snimala je godinama sa velikim uspehom kako za programe Radio Televizije Beograd, tako i za programe svih najvećih jugoslovenskih radijskih i televizijskih centara. Ostvarila je tesnu i plodonosnu saradnju sa vrhunskim ansamblima naše popularne muzike — Veliki Narodni orkestar Radio Beograda pod upravom Đorđa Karaklajića, Narodni orkestar pod upravom Ljubiše Pavkovića, ansambl Branimira Đokića, ansambl Radojke Živković... a od tih dana veoma je aktivna i u domaćoj diskografskoj produkciji. Mnoge nove pesme, uvek pažljivo odabrane, koje je ona tako ubedljivo i nadahnuto interpretirala i promovisala, ubrzo su postajale visoko tiražne i godinama rado slušane. Veoma često je nastupala na našim naznačajnijim festivalima ove muzike (Beogradski Sabor, llidža, Banja Luka i drugi), osvajajući pobedničke trofeje i izazivajući divljenje kako brojne publike, tako i cenjenih stručnih žirija. Stalno je širila svoja pevačka krila i sa svojim bogatim repertoarom i svojim toplim i kultivisanim glasom ubirala je zaslužene aplauze ne samo u našoj zemlji, nego i u mnogim zemljama svih kontinenata.

U veoma sadržajnom i žanrovski vrlo širokom izvođačkom opusu DUŠICE BILKIĆ nalaze se pesme iz Vranja i cele Južne Srbije, sa Kosova, iz Šumadije i Pomoravlja... Svakako, tu su i mnoge nove, pažljivo odabrane pesme, pa popularni dueti sa suprugom Nedeljkom Bilkićem, kao i niz naših starogradskih bisera, koje je sa posebnim darom i smislom znalački pevala. U svakom njenom nastupu bilo je i otmenosti i dostojanstva, a u svakoj njenoj interpretaciji bilo je i lepote glasa, i prefinjenog vajanja muzičkih fraza, a iznad svega, topline i iskrenosti njene tanane i osećajne duše.

I, evo kao kruna njene dugogodišnje i izuzetno uspešne pevačke karijere dolazi ovaj trostruki kompakt — disk u izdanju Produkcije gramofonskih ploča Radio — televizije Srbije, koji na najbolji način pokazuje kakvo to pevačko blago DUŠICA BILKIĆ poseduje i nesebično ga poklanja sadašnjim i budućim generacijama pevača i muzičara, kao i brojnim iskrenim ljubiteljima naše prelepe muzičke tradicije.

Radoslav Graić
Kompozitor i urednik u RTS-u

Tekst i fotografija: CD 3 set — Zapisano u vremenu Dušica Stefanović Bilkić
Izdanje RTS PGP | 2009.
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2016, 05:08:16 am »

**

U ovoj maloj zemiji na brdovitom Balkanu, jedno od najvećih bogatstava je svakako njeno bogatstvo u muzičkoj tradiciji. Raznolikost svakog dela naše lepe zemlje je jednaka lepoti pejzaža i pesme. Kao i u svakoj lepoti postoji lepa, lepša i najlepša. Epitet najlepše, najneznije ali i najtužnije pripala je svakako južnoj Srbiji i njenom melosu. Što je muzika lepša, to je i zahtevnija, kada je u pitanju interpretacija.

Kada sve ovo uzmemo u obzir, onda je jasno da se broj onih bogom danih učesnika, koji mogu da donesu tu pesmu, onako kako ona zahteva, veoma sužen.

Dušica Bilkić je svakako jedna od najboljih interpretatorki pesama sa juga Srbije, koja pored izvanredne lepote glasa, ima tu južnjačku dušu, bez koje nema prave interpretacije.

Ceo radni vek ostala je dosledna svom opredeljenju i raskošnim talentom dala svakoj od otpevanih pesama, lični nezaboravni pečat. Istražujući, učeći i čuvajući pesme Srbije, ona je zasluženo izborila mesto među najboljima i tako dobila mogućnost, da svoj prelepi glas, temperament i muziklnost zapiše u vremenu.

Mislim da je ono što je u ovom dobu u kome živimo, Staniša Stošić, bio, kao muški vokaini solista za vranjansku pesmu, svakako je Dušica Bilkić kada se radi o ženskom interpretatoru.

Svi koji vole pravu tradicionalnu muziku mogu da požele, da im još dugo razgaljuje dušu i da i ubuduće doprinosi trajanju muzičkog bogatstva, kojim se možemo ponositi.   

Ja sam lično uživala u profesionalnosti ove velike, a privatno veoma skromne žene i umetnice i želim joj još mnogo zapisa uvremenu.

Nena Kunijević
Muzički urednik i reditelj u RTS-u

* * *

Na našoj muzičkoj sceni malo je interpretatora koji, zahvaljujući svojim izuzetnim vokalnim mogućnostima i raskošnom talentu, uspešno traju dugi, dugi niz godina i decenija. Među njima je Dušica Bilkić.

Istančanog ukusa, snažne ekspresije u vokalnom izrazu, raskošnog i prijatnog glasa, Dušica Bilkić je tokom čitavog izvođačkog opusa, nesebično ulagala sebe i svoi talenat u narodne pesme koje je pevala. Od samih početaka trudila se da otkrije sve tajne pevačkog zanata i pronikne u suštinu pesme, njenu melodiku, ornamentiku i dramatiku teksta. Kao rezultat nizale su se izvanredne interpretacije narodnih pesama iz Centralne Srbije, Vranja, sa Kosova i Metohije, zatim gradske pesme ali i komponovane pesme u tradicionalnom maniru. Sarađivala je sa brojnim narodnim orkestrima i ansamblima, snimila je veliki broj trajnih snimaka za sve programske potrebe Radio televizije Srbije koji se čuvaju u Zvučnom arhivu Radio Beograda. Vokalna solistkinja  Dušica Bilkić nastavila je tradiciju "kultivisanog" pevanja narodnih pesama, na način kako su to činili i "zlatni glasovi" Radio Beograda, poput Danice Obrenić, Radmile Dimić, Anđelije Milić i mnogih drugih.

Svojim vokalnim i muzičkim kvalitetima izboriia se za svaku godinu i deceniju koju traje, i zato je s razlogom, ime Dušice Bilkić zapisano u vremenu.

Mr Mirjana Drobac
Etnomuzikolog u Muzičkoj produktiji Radio Televizije Srbije

* * *

Ako bismo čitav svet, od postanka do danas, posmatrali kao jednu, Božansku Simfoniju, a vremenske periode kao stavove, lako bismo zaključili da naše vreme, opterećeno promenijivim i sumnjivim sistemom vrednosti, može ponuditi samo retke i izuzetne ličnosti, kao svoje predstavnike u stavu koji nama vremenski pripada.

Uistinu, neki ljudi u svakom vremenu svojom vrednošću zasluže da budu ubeleženi zlatnim slovima u Simfoniju ovoga Sveta. Jedna od njih je i neponovljiva Dušica Bilkić, pevačica koja je svojim časnim, samopregornim radom i besmrtnim interpretacijama dosegla sam vrh nacionalne umetnosti, zasluživši da se kao umetnik nađe na najvišem mestu u pomenutoj Simfoniji.

Ispunjava me osećanje ponosa, što sam tokom svoje karijere imao prilike da sarađujem sa Dušicom Bilkić, u svakom smislu izuzetnom umetnicom i osobom.

Bora Dugić
Muzički umetnik

* * *

Dušica Bilkić spada u red solista Radio Beograda, sa vrhunskim glasovnim potencijalom i izuzetnom muzikalnošću. Njen sjajni talenat i dikcija, stvaraju sliku priče o kojoj peva, uverljivo i milo, jer lepim glasom dočarava svu lepotu naše narodne muzike. Ponosan sam što sam dugo i uspešno sarađivao sa Dušicom Bilkić.

Profesor — Magistar
Božidar-Boki Milošević

Teksta: CD 3 set — Zapisano u vremenu Dušica Stefanović Bilkić
Izdanje RTS PGP | 2009.

Post produkcija dipl. ing. Kosta Vesković
Urednik izdanja Miša Mijatović
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2017, 04:52:50 am »

*

DUŠICA I NEDELJKO BILKIĆ: Naša ljubavna priča

Iako su prošle decenije, bračni par dobro pamti igre zavođenja na početku svoje veze, i priznaje da je tokom braka bilo uspona i padova, svađa i mirenja, ali reč razvod nikad nisu pomenuli.

Čim je spazio dvadesetjednogodišnju, lepu pevačicu Dušicu Stefanović, šmeker na glasu, četiri godine stariji, Nedeljko Bilkić je poželeo da mu ona postane supruga! U to vreme jedan od najpopularnijih pevača u Jugoslaviji, već je imao izgrađenu reputaciju šarmera, zavodnika i ženskaroša. Za razliku od njega, mlađana Dušica je uživala ugled čedne, smerne i poštene devojke. Dok su desetine devojaka svakodnevno opsedale Bilkićevu sobu u beogradskoj Vlajkovićevoj ulici, ona koju je najviše želeo, uspešno je odolovala njegovim zavodničkim sposobnostima… Zbog toga joj se divio i još više je želeo. Ali, to mu nije smetalo da onako usput, čisto iz hobija i potvrđivanja mukom stečene reputacije, osvoji koju stigne!

— Devojke su toliko navaljivale da su ljudi iz zgrade u kojoj sam živeo hteli da me izbace! Nisam znao šta ću. Cure su dolazile u moju po sobu po autograme! Uz autogram je išlo štošta još... Uživao sam u ženskom društvu i istovremeno patio zbog Dušičine ravnodušnosti. Rekla mi je da u ludilu neće zaviriti u moju sobu. Mogao sam ja da budem sa svakakvim devojkama, ali za brak sam hteo nevinu, čistu, netaknutu. Znao sam da je ona baš takva. Kada sam pričao sinovima da mi je ta devojačka nevinost bila najvažnija, i da i oni trebalo da se ožene takvim devojkama, rekli su mi da nisam normalan! — priča Nedeljko.

Mnogo vremena mu je trebalo da osvoji zanosnu pevačicu koja je za sobom već imala hit "Idu dvoje putem, ne govore". Jurio je nju, a njega su jurile sve ostale. Jednog dana joj je predložio da zajedno otputuju na koncert u Kragujevcu, na kom je trebalo oboje da pevaju. Čuvši njegov predlog, kratko je odbrusila: "Ma, ne pada mi na pamet!"

Poveo je Nedeljko sa sobom "rezervnu devojku", da ne bude sam. Kada su u Kragujevcu otpevali svoje, sa velikom ekipom su krenuli nazad. Bila je to presudna noć za njihovu zajedničku budućnost. Posle ponoći, raspevani, veseli karavan je stao ispred jednog restorana. Svi su hteli da večeraju, da još malo popiju, da se provesele.

— Već sam bio malo nakresan. Morao sam, da bih se okuražio. Preko puta mene je sedela Dušica, a do mene devojka koju sam poveo. Bilo je sve veselije, svi otpevasmo po nešto. I Dušica se latila mikrofona. Usred pesme se zagrcnula, počela da plače i odjurila u toalet! Tada su mi se otvorile oči! Shvatio sam da ipak nije ravnodušna i da joj teško pada što sam sa drugom! Uglavnom, od te noći postah drugačiji.

Među njima je buknula ljubav. Taman kada se rasplamsala, Nedeljko je morao u vojsku. Kada je došao na odsustvo, na njegov rođendan, 3. marta 1968. godine, verili su se. Venčali su se dve nedelje kasnije. Uskoro je rođen njihov sin Predrag. Godinu dana kasnije, rodio im se i drugi, Aleksandar.

Nedeljko je bio u zenitu popularnosti. Pljuštali su pozivi za gostovanja, putovao je, donosio novac sa svih strana sveta. Za to vreme Dušica je gajila sinove i zapostavila svoju karijeru. Kada su deca malo porasla, počeli su da ostaju sa Dušičinim roditeljima, a ona je putovala sa suprugom. Ipak, najveći deo vremena, provodila je sa naslednicima, dok je Neđo sa društvom po kafanama rakijao.

Ređali su se u njihovom braku usponi i padovi, uspesi i neuspesi, svađe i pomirenja. Kako kažu, razmirice nikada nisu trajale dugo — ujutru bi se posvađali, a uveče pomirili. Uprkos svemu, nikada u njihovom domu nisu spomenuti rastanak ili razvod.

— Možemo mi da vadimo oči jedno drugom, ali moramo da završimo onako kako smo počeli — zajedno. Zbog dece, zbog zajedničke prošlosti. Kao i ja, Dušica je konzervativna osoba, patrijarhalno vaspitana. Za nas takve, brak je svetinja i mora se sačuvati po svaku cenu. Zbog nečije trenutne slabosti, ne mogu se deca unesrećiti razvodom roditelja. Bilo je grešaka i praštanja. U stvari, nije Dušica meni imala šta da prašta, jer me nikad nije uhvatila! — smeška se Nedeljko.

Izuzetno važnu ulogu u njihovopm braku imala je Dušičina majka. Sve obaveze u kući, koje je mogla, preuzimala je na sebe. Kada bi se supružnici posvađali, ona ih je mirila. Svaki put kad Nedeljko pođe na put, tašta mu je savetovala da radi što mu se prohte, samo da ne pije. Znala je da njen zet uz aklohol ume staklenu čašu da zgužva, kao da je od papira. Čudila se ćerka majčinim savetima, a ona joj je objašnjavala da će ono čega se plaši, želja za ženama, proći sama, i da je piće mnogo opasniji porok.

Dušica i Nedeljko su zajedno decenijama. Njihovi sinovi, Predrag i Aleksandar žive u Kanadi. Završili su fakultete, rade, dobro su situirani. Roditelji ih redovno posećuju, doduše, majka mnogo češće.

— Ponekad jedva čekam da ode kod sinova, da se malo odmorim, da samujem. Zbog sinova me je zapostavila. Oni su za nju celi svet! Ne zameram joj, i ja sam za moju majku bio celi svet. Ali, kad Dušica ode, posle dva dana mi nedostaje i zavapim: "Ženo, dolazi!" Ne bih mogao svoj život da zamislim bez nje. Nismo više u dobu kada se ludo volimo i jedno zbog drugog padamo u nesvest. Ali, funkcionišemo, poštujemo se. Nema u tome ljubavi strasne kao nekad, one krevetske, ali posle toliko godina provedenih zajedno, to je sasvim prirodno.

Nikako idealan
— Uvek sam bio široke ruke i da nije bilo moje Dušice, ko zna kako bih završio. Maštala je ceo život da od mene napravi idealnog čoveka a nije bilo nikakve šanse da ja, ovakav, druželjubiv, pićeljubiv i svakakav, idealan postanem.

Zamerke
— Dušica je meni stalno zamerala što se više nisam posvećivao deci, što više nisam uticao na njihovo vaspitanje, a ja sam njoj što nije ambicioznija kao pevačica. U stvari, u našem braku je svako dobio što je hteo — ona se borila sa decom, a ja sam vršljao po svetu. Oboje smo uživali u onome što nam je zapalo! — smatra Nedeljko.

Vesna Tasić | antrfile.com | 19.04.2017
Sačuvana
Stranice: 1   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: