Borislav Bora Drljača (1941)
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Muzika « MUZIČKO STVARALAŠTVO I IZVOĐAŠTVO SRBA « Izvođači II « Borislav Bora Drljača (1941)
Stranice: 1   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Borislav Bora Drljača (1941)  (Pročitano 11447 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: Februar 05, 2011, 06:26:56 pm »

*

BORISAV DRLJAČA

Estradni staž Bore Drljače je zagazio u petu deceniju, ali se pevač još nije umorio. Kako gruba računica kaže, od kada je na estradi, prodato je oko pet miliona njegovih ploča i kaseta! Rođen je u Donjoj Suvaji pod Grmečom, 29. avgusta 1941. godine. Zemljaci, ponosni na njega, zovu ga legendom. Gotovo da nema žbuna, drveta i ćoška u njegovom rodnom kraju koji nije opevao. Malo ko nije čuo za njegove pesme "Nema raja bez rodnoga kraja", "Mala moja iz Bosanske Krupe", "Plači, mala, plači, osto sam na Rači" ...

BORA DRLJAČA: "Ja sam ratno polu-siroče. Imao sam godinu i po dana kada sam izgubio majku Stoju. Nisam je upamtio, nemam njenih slika, ne znam ni kako je izgledala. Moj otac Branko se posle rata ponovo oženio. Siromaštvo je odredilo moj životni put, nateralo me da se borim, pomoglo mi da opstanem i uspem u životu. Jednostavno sam bio predodređen da postanem neko za koga će svi znati. Celog života sam se trudio da ne budem dileja i uspeo sam! Uvek sam bio narodski čovek, a ne umišljena zvezda. Najveće zadovoljstvo mi je vazda bilo da se družim sa ljudima. Na pare nikad nisam mislio..."

Prema Borinim rečima, najgori dani njegovog života su bili kada su počeli jugoslovenski ratovi, pošto bosanska televizija nije htela da pušta njegove pesme jer je bio Srbin, a nije htela ni srpska televizija jer je bio iz Bosne.

Udovac je i živi u Beogradu u Srbiji.

Deo teksta preuzet sa: Balkan media
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2011, 06:27:15 pm »

**

BORISAV DRLJAČA — DISKOGRAFIJA

Sačuvana