Miroslav Radovanović (1947)
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Muzika « MUZIČKO STVARALAŠTVO I IZVOĐAŠTVO SRBA « Izvođači II « Miroslav Radovanović (1947)
Stranice: 1   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Miroslav Radovanović (1947)  (Pročitano 23749 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: Mart 03, 2011, 03:13:26 pm »

*

MIROSLAV RADOVANOVIĆ
(Trešnjevica, Arilje, 01.06.1947)

Miroslav Radovanović je rođen 1.6.1947. godine u Trešnjevici kod Arilja. Vrlo rano, u svojoj osmoj godini, ostao je bez roditelja. Zajedno sa starijim bratom odlazi u Čačak, gde završava osnovnu i srednju školu. Još u ranoj mladosti učestvuje na mnogim takmičenjima pevača amatera i na svakom pobeđuje. 1970. godine snima prvu ploču sa pesmama "Želeo bih da te sretnem" i "Ne mogu bez tebe, ne mogu sa tobom" koje postaju veliki hitovi, nastali u saradnji sa kompozitorom Časlavom Đokovićem. Ploča je prodata u 200.000 primeraka, dva puta "zlatana". Ubrzo je usledila saradnja sa kompozitorom Predragom Vukovićem Vukasom i nastaje hit za sva vremena "Ti si žena mog života". Ploča je prodata u 500.000 primeraka. Posle ovih hitova Miroslav odlazi na turneje po Americi, Australiji, Evropi. Potom se ređaju hitovi "Dok te čekam ispod lipa", "Doviđenja, doviđenja", "Ne igraj se, ne muči mi dušu" i mnogi drugi.

U toku svoje dugogodišnje karijere Miroslav je sarađivao sa velikim kompozitorskim imenima kao što su Časlav Đoković, Predrag Vuković Vukas, Predrag Negovanović, Rade Bogićević, Šaban Šaulić i mnogi drugi. Neke pesme je i sam Miroslav komponovao. Sarađivao je sa tekstopiscima Rade Jovanović, Ruždija Krupa, Atanasije Savić, Miodrag Ž. Ilić, Novica Kostić, Zoran Maksimović, Milijana Božić. Sarađivao je sa orkestrom Branimira Đokića, Tomice Miljića, Buce Jovanovića...

Usledili su koncerti po Americi, Kanadi, Australiji, Evropi, zajedno sa Šabanom Šaulićem, Snežanom Đurišić, Hasanom Dudićem, Ljubom Aličićem... Miroslav je snimao za "Jugodisk", "Diskos", "Melos", "Renome" i druge izdavačke kuće. Ukupno je prodato preko dva miliona ploča. Učestvovao je na mnogim humanitarnim koncertima kako u zemlji tako i u inostranstvu. Miroslav Radovanović živi u Čačku, s obzirom da se iz opravdanih razloga dugo nije pojavljivao na estradnoj sceni, rado se odaziva na pozive za rad u zemlji i inostranstvu.

Kontakt telefon Miroslava Radovanovića: 065/89-04-088. | Zlatna nota
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2011, 03:16:56 pm »

*

MIROSLAV RADOVANOVIĆ — DISKOGRAFIJA

SINGLOVI & ALBUMI
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2011, 03:17:21 pm »

**

NAJLEPŠE PESME MIROSLAVA RADOVANOVIĆA

LICE JEDNE ŽENE
P. Vuković — A. Savić — arr. P. Vuković

Noćas neka plaču žice na gitari
svirajte mi tiho tamburši stari.
Zaljubljeno srce bol rastanka krije
kako da ga tešim da to ništa nije.

Ref:
Lice jedne žene kroz život me prati,
ja ljubim to lice i ljubim te oči;
kako mi je sada, suza nek svedoči.

Bez tebe je draga tužno svako veče
Nema tvoje ljubavi, život prazan teče.
Sećaš li se mene u noćima dugim
il si možda srećna u životu s drugim.

Kada krenem kući, tuga biće jača
pratiće me pesma umornih svirača.
Pomisliće ljudi da za ljubav molim
ali ja ti pevam jer te silno volim.

TI SI ŽENA MOG ŽIVOTA
P. Vuković

U malenoj krčmi sedim sam za stolom
u mislima kao da sam s tobom
kao da me grli ruka tvoja
ali to je samo želja moja.

Ref:
Ti si žena mog života
našu pesmu noćas sviraju
a ja krijem svoje suze,
ja ih krijem one padaju.

U ruci mi stara požutela slika
na koju si napisala ti
da se večno sećam tvoga lika.
Da l' se noćas mene sećaš ti...

U malenoj krčmi još sedim za stolom
oko mene srećni su svi.
Ostao sam sam sa svojim bolom,
ja sa bolom, a sa kim si ti...[/color]

ŽELEO BIH DA TE SRETNEM
Č. Đoković — Č. Đoković —  ar. D. Aleksandrić

Želeo bih da te sretnem
da te pitam kako ti je,
da l' si sada s drugim srećna
ili oko suzu lije.

Želeo bih da te vidim
nasmejanu kao prije
da ugledam plavo oko
pa i ako moje nije.

Želela si ti da odeš
želja ti se ispunila.
Ako sada srećna nisi
ti si tome svemu kriva.

Ja ne krijem da te volim
pa i ako moja nisi.
Sebe sam ti poklanjao
al' drugoga našla ti si.

Podaci preuzeti sa: 2 CD-a / Miroslav Radovnaović / Da se ne zaboravi  / DISKOS CD 2172 / 2009

DUPLI CD MIROSLAVA RADOVANOVIĆA
PRODUKCIJA DISKOS 2009

YouTube: Lice jedne žene
YouTube: Želeo bih da te sretnem
YouTube: Ti si žena mog života
Sačuvana
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2013, 10:12:24 pm »

*
MIROSLAV RADOVANOVIĆ

PEVAČ PROSJAK

Miroslav Radovanović, koga je proslavila pesma "Ti si žena mog života", danas je teški bolesnik i socijalni slučaj

ČAČAK — Godinama i decenijama čačanski pevač Miroslav Radovanović razgaljivao je duše ljubiteljima narodne pesme širom one velike Jugoslavije. Nadživeće ga njegovi čuveni hitovi: "Ti si žena mog života", "Do viđenja, do viđenja", "Dok te čekam ispod lipa", "Ponovo se noćas zaljubih u tebe", "Želeo bih da te sretnem"...

Danas, teško oboleo i zaboravljen od svih, Radovanović je socijalni slučaj. Nema zdravstveno osiguranje, nema penziju. Uz njega su jedino supruga, koja nikad nije radila, i odrasli sin, koji je takođe bez posla.

Miroslavljeve ploče i kasete prodate su u milionskim tiražima, a od te prodaje zgrtali su velike pare svi: diskografske kuće, estradne firme, država na porezima. Svi osim njega, koji ih je pevao i decenijama oduševljavao ljude u kafanama, šatrama, na koncertima...

Jedan od retkih koji ga nije zaboravio je njegov kolega i verni prijatelj Stevo Damljanović, pevač iz Ivanjice, koji je u golijskom selu Međurečje, u seoskom domu kulture bez stolica, organizovao humanitarni koncert za pomoć Miroslavu.

Pozvao je više kolega, neki su "rekli pa porekli", ali su se odazvali Jelena Broćić, Rade Jorović, Milija Milić, Rada Milošević, Sava Živanović, Ratko i Marjan Petronijević, kao i izvorne grupe iz okoline Ivanjice.

Meštani Međurečja i ostalih golijskih sela napunili su seosku salu i svi do jednog platili ulaznice. Prikupljena je jedna fina suma novca, koju je Damljanović odneo i predao svom obolelom kolegi i starom prijatelju.

— Zar Miroslav Radovanović da kupuje lekove od prikupljenih para. On koji je nebrojeno puta pevao besplatno, bez dinara, na svadbama, ispraćajima u vojsku, rođendanima, kako prijateljima tako i sirotinji. Svaka čast golijskim seljacima koji su skupili novac da bi mu pomogli, ali i to će se brzo potrošiti, i šta posle? — pita se Damljanović.

SOKOJ: PITANJA MEJLOM
Miroslav Radovanović je u SOKOJ (Organizacija za zaštitu kompozitora Jugoslavije) registrovan kao autor tri pesme, potvrđeno je Kuriru u ovoj organizaciji. Na pitanje da li znaju da je on danas socijalni slučaj u PR službi SOKOJ, rečeno nam je da sva pitanja uputimo i-mejlom. "SOKOJ, Organizacija muzičkih autora Srbije, zastupa preko 9.000 domaćih autora i nosilaca autorskih prava. U okviru svojih finansijskih mogućnosti SOKOJ posluje po zahtevima koji su u nadležnosti organa upravljanja", šturo su odgovorili.

KO PEVA — NA KRAJU PROSI
Damljanović je posebno ogorčen na organizacije za zaštitu muzičkih autorskih prava i izvođača koji pevačima, kako tvrdi, ne pružaju baš nikakvu zaštitu.
— Nisu nam uplaćivani doprinosi za penzijsko i zdravstveno osiguranje. Zašto onda postoje? Stradali smo samo mi, koji smo ostali da radimo i pevamo u svojim mestima, a nismo otišli u Beograd iako smo mogli. Narod je odavno rekao ko peva — zlo ne misli, a ja na to dodajem "a na kraju prosi".

Kurir, 28.02.2009.
Sačuvana
Stranice: 1   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: