Razgovor o muzici • komentari • pitanja • prilozi
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Muzika « DRUŽENJE « Radna soba — komentari • pitanja • prilozi « Razgovor o muzici • komentari • pitanja • prilozi
Stranice: 1   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Razgovor o muzici • komentari • pitanja • prilozi  (Pročitano 18838 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: Decembar 15, 2010, 02:44:38 am »

*

Odeljak:

"Razgovor o muzici • komentari • pitanja"
, pruža priliku svim članovima RS da vode razgovor o muzici.

Želja mi je da učesnici u diskusijama prilože što više podataka, informacija koje će obogatiti našu RIZNICU SRPSKU.  
Pretpostavljam da će prilozi diskutanata biti potpuni i istiniti, da bi se mogli koristiti i u ostalim temama vezanim za muziku.

Da bi priloženi podaci našli mesto na forumu, odgovoran je urednik.

Srpska izvorna i stara pisana muzika — njeni stvaraoci i izvođači i srpske narodne igre su predmet diskusije.

Svim članovima želim dobronosnu i plodnu diskusiju.
Sačuvana
zelimirp
Novi član
*
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2011, 07:49:09 pm »

postovanje Angelina!!!

da Vas nema,valjalo bi Vas izmisliti!

imam nekoliko stotina starih notnih zapisa,sa pocetka proslog veka,Vama bih  to stavio na raspolaganje,za riznicu,ali ne znam kako je najbolje....mozda mi pomognete savetom!!!!! Plačko
ili da dostavim linkove za download ili sta drugo.... Molim?

pozdrav!!!! Namigivanje
Sačuvana

zeljkop
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2011, 09:31:52 pm »

*

Poštovani zelimirp,

Pre svega želim da Vas pozdravim i da Vam poželim dobrodošlicu.

Citat
da Vas nema,valjalo bi Vas izmisliti!

Neobična konstatacija.

Hvala na uvažavanju i vrednovanju truda i rada i moje želje da se naše narodno i umetničko muzičko stvaralaštvo neguje i čuva. Dobro bi bilo da ima još ovakvih samoniklica. Nažalost, malo je onih koji su zainteresovani za srbsku stvar. Neko pozvaniji trebao bi nešto da uradi na stvaranju jednog širokog kulturnog fronta što je itekako bitno za očuvanje našeg nacionalnog i kulturnog identiteta.

Želim napomenuti da ideja o prikupljanju podataka o našoj dugoj i bogatoj muzičkoj tradiciji, kao i potreba da sadržaj bude dostupan svim Srbima sveta, nije potekla od mene. Još jednom, hvala mom dragom prijatelju na ukazanom poverenju, podršci i pomoći. Da li sam, i u kolikoj meri, tu ideju uspešno realizovana, na drugima je da prosude.

Citat
imam nekoliko stotina starih notnih zapisa,sa pocetka proslog veka,Vama bih  to stavio na raspolaganje,za riznicu

Sudeći na osnovu ovoga što ste napisali, onda se radi o vrednoj zbirci notnih zapisa koju bih svakako u celosti ili delimično želela postaviti u RS.

Citat
da dostavim linkove za download ili sta drugo....

Mislim da je najbolje da priloge ove vrste dostavite u PDF formatu, tako što biste otvorili novu temu na odeljku: Razgovor o muzici • komentari • pitanja • prilozi.

http://www.riznicasrpska.net/muzika/index.php?board=12.0

Srdačan pozdrav, Angelina.
Sačuvana
zelimirp
Novi član
*
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2011, 04:11:52 pm »

pokusao sam ali to je meni nemoguce!!!!
jedinacni ,zbirni,fajlovi su veci od 100MB,pa ne prolaze,a ukupno ima preko 300 stranica odvojenih,sto je  posao mukotrpan,i komplikovan sa porukama od svega 4 priloga uz svaku!!!!
poslacu Vam linkove pogledajte.pa kako Vas Bog uci,tako uradite! ja sam spreman i da to narezem pa da  Vam posaljem CD starom dobrom postom!!!!
oprostite na ovoj zbrci,ali ja nemam bolje resenje!!! Zaprepašćen
zeljko

note Narodna pevanka 1926.god.V.Djordjevic
mediafire.com 3pzvvap53hpvz
mediafire.com 5errdf5rfssi1
mediafire.com or8a73j7sjhsm
mediafire.com lpjn60jy8j10h

zvucni zapisi vecine ovih pesama

http://tamburitza78s.blogspot.com/

mediafire.com vft1hf37ib33z

evo pesama iz Batanje,Madjarska!!!!  Cheesy Cheesy Cheesy
zapisao T.Vujicic

pesme su zapisane medju tamosnjim Srbima polovinom proslog veka(zapis je stariji cak i od mene)  ::)pa s obzirom da su se odrzale u nekoj vrsti izolacije od uticaja Matice,drzim da su tako ,,konzervirane,,u prilicno izvornom obliku!!!!
muzicari,obratite paznju na Malo kolo,Jeftanovicevo kolo i Veliko kolo!!!
pozdrav i oprostite jos jednom sto sam nisam postavio temu sa starim zapisima!!!!!
Sačuvana

zeljkop
Angelina
Administrator
Hero Member
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2011, 01:04:28 am »

*

Poštovani,

I uradih, kako me Bog nauči! Zelenko

Šalu na stranu, ne, nije bilo problema sa downloadovanjem. Malo je potrajalo. Stara i retka knjiga. Ovde su našle mesto mnoge lepe pesme. Hvala. Uskoro ću početi sa postavkama notnih zapisa. Naravno, ne mogu postaviti sve a nema ni potrebe jer su linkovi za downloadovanje kompletne knjige dostupni svim posetiocima RS-e.

Što se tiče Stivenovog bloga Tamburitza and more... dođe mi kao stara, dobra kafana koju redovno posećujem.

Citat
evo pesama iz Batanje,Madjarska!!!!    
zapisao T.Vujicic

Poznate su mi. To je već postavljeno, ali hvala u svakom slučaju.

Pozdrav, Angelina
Sačuvana
Stranice: 1   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: